Witaj!

Trafiłeś na bloga nauczycielki matematyki 🙂 Od pięciu lat pracuję głównie z uczniami szkół średnich – początkowo technikum (głównie klasy o profilu technik informatyk), a potem liceum (mistrzostwa sportowego). Po drodze miałam również przyjemność współpracować z gimnazjalistami.

Ciągle szukam właściwej drogi i nowych, nieszablonowych metod nauczania matematyki, o czym miałam przyjemność opowiedzieć podczas webinaru. Staram się bazować na badaniach Johna Hattiego „Visible learning” oraz osiągnięciach neurodydaktyki, stąd na blogu często pojawiają się gry dydaktyczne i zagadnienia związane ze światem rzeczywistym. Bardzo dbam o to, aby uczniowie mogli poznać królową nauk, nie tylko poprzez zabawę, ale również poprzez zadania-wyzwania składające się z wielu kroków, wymagające dyskusji w klasie.

W mojej krótkiej karierze zawodowej zrealizowałam z uczniami dwa projekty promujące szkołę.  Pierwszy projekt polegał na nagraniu filmu pt. „Nie bądź zombie, dołącz do nas.”. Natomiast drugi pt. „Wydrukuj z nami swój świat” zakładał pokazanie szkoły poprzez przeprowadzenie warsztatów z druku 3D oraz wykorzystywanie drukarki 3D w szkole (którą złożyli sami pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych).

W lipcu zostałam Microsoft Innovative Educator Expert na rok szkolny 2019/2020.

Zachęcam do kontaktu i zgłaszania uwag na adres magdauczy@protonmail.com .

Magda Łukasik