Labirynty i kolorowanki

Labirynty i kolorowanki

Tym razem o labiryntach i kolorowankach, czyli innym spojrzeniu na matematyczne karty pracy. Przykładowy labirynt można zobaczyć tutaj:

https://www.teacherspayteachers.com/Product/Two-Step-Equations-Notes-Maze-Activity-416552

Każdy z nas wie, że przerabianie podręcznika zadanie po zadaniu może być nużące dla uczniów. Często nie udaje nam się zrealizować przewidzianej przez nas ilości zadań, co kończy się zadaniem dość sporej pracy domowej.

W ten sposób przechodzimy do odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto skorzystać z karty pracy, jaką jest kolorowanka lub labirynt.

Przede wszystkim, wizualna forma pozwala śledzić nasz postęp w rozwiązywaniu zadania, co dla wielu uczniów jest wystarczającą motywacją, aby ukończyć zadanie. W tym roku szkolnym już kilka razy uczniowie zostali w sali po lekcji, tylko po to by skończyć kartę, pomimo iż nie otrzymali za jego wykonanie żadnej oceny liczbowej.

Po drugie – jesteśmy w stanie w jednej karcie umieścić kilka zadań z podręcznika, których nie udałoby nam się zrealizować w normalnych warunkach. Zróżnicowanie przykładów pozwala uczniowi na samodzielne stopniowanie trudności (w kolorowance). Czasem przykłady, które nam wydają się być dla uczniów trudne są łatwe i na odwrót. Uczniowie również powinni lepiej zapamiętać materiał, dzięki wykorzystaniu kolorów.

Jakie waszym zdaniem są jeszcze dodatkowe korzyści ze stosowania danych kart pracy?

Pozdrawiam,

Magda

PS. Pobierz gotowe karty ->

kolorowanka_dzialania_na_liczbach

wprowadzenie_do_ciagu_geometrycznego_labirynt

wyznaczanie_wzoru_ciagu_arytmetycznego_kodowanie

szyfrogram_dzialania_na_liczbach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *