Wakacyjne rysowanie z wizualną matematyką

Wakacyjne rysowanie z wizualną matematyką

Nie ukrywam, że jakiś czas temu spisałam myślenie wizualne na straty. A tu taka niespodzianka! Co dokładnie się stało?

Na początku lipca Anna Stęrzewska z grupy Wizualna matematyka ogłosiła codzienne wyzwania dotyczące rysowania. W normalnych warunkach przeszłabym obok tego wydarzenia obojętnie, lecz wakacje sprzyjają podejmowaniu różnych ciekawych aktywności. Weszłam w to. 🙂

Podczas trwania wyzwania nauczyłam się dwóch rzeczy. Przede wszystkim, zdałam sobie sprawę, że rysowania może nauczyć się każdy, o ile jest wystarczająco wytrwały.  Gdy rok temu miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Natalię Klonowską, bardzo zainteresowałam się tematem myślenia wizualnego. Nie byłam wtedy jednak wystarczająco zmotywowana, aby ćwiczyć i wyszukiwać inspiracje w Internecie. Dzisiaj jest inaczej. Powstało wiele grup dotyczących myślografii. Każdy może znaleźć coś dla siebie i jeżeli włoży w to trochę wysiłku, to nauczy się rysować. Dodatkowo, odnoszę wrażenie, że zasoby Pinterestu również się zwiększyły.

Drugą rzeczą, o której chciałabym wspomnieć to kreatywność. Na każdym kroku odczuwam zdecydowanie zwiększoną pomysłowość. Nawet idąc szlakiem na Trzy Korony obmyśliłam scenariusz lekcji dotyczącej zamiany jednostek oraz zamiany ułamków zwykłych i liczb mieszanych na liczby dziesiętne. Moim zdaniem, dla osoby początkującej proste wyzwanie z gotowym obrazkiem jest idealne. Taka osoba może zastanowić się jak w przyszłości wykorzysta ten obrazek. Nie zawsze rzucanie kogoś na głęboką wodę jest dobre. 

Podsumowując, zachęcam do rysowania! A na koniec podrzucam moje rysunki. 🙂

Pozdrawiam,

Magda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *